Już w środę wszystkie osoby biorące udział w drugiej odsłonie Turnieju Trójgamicznego spotkają się po raz pierwszy, aby podzielić się efektami swoich prac na gali finałowej!

Przez kilka miesięcy uczniowie i uczennice szkół średnich w pocie czoła pracowali nad prototypami swoich gier i wykonywali zadania, które stawiał przed nimi turniej. Spotykali się w swoich kantonach, brali udział w game jamach, odbywali konsultacje online. Ich zmagania mogliście śledzić na naszym vlogu.

Natomiast wreszcie nadszedł ten czas, kiedy na przekór Lordowi Failowi, 26 drużyn oddało prototypy swoich gier pod ocenę jury i oczekują z niecierpliwością wyników. Miejsce w turnieju będzie zależało od kilku czynników:

  1. Punktów za zadania zbiorowe i indywidualne podczas całego turnieju, co wiązało się także ze strategicznym wykorzystywaniem boosterów i powerupów, które można było zdobyć po drodze.
  2. Punktów za prezentację gry oraz jej trailer! W dzisiejszych czasach dotarcie do odbiorców jest szalenie ważne, bo nawet perełki potrafią zagubić się w szumie informacyjnym
  3. Wreszcie punkty za samą grę!
  4. Jury w składzie Kuba Karaś – Pan KubaKa, Patryk Gałach z fundacji Lublin GameDev i Paweł Typiak z Gramy na Maxa będzie też dysponowało kilkoma bonusowymi punktami dla drużyn, których praca najbardziej przypadnie im do gustu.

Dowiemy się, jak poszczególne ekipy radziły sobie w swoich kantonach oraz które z nich zdobyły najwięcej punktów i zdobędą nagrody warte 100 tysięcy złotych w tym warsztaty i konsultacje w profesjonalnym studio gier Ten Square Games!

Osoby biorące udział w Turnieju spotkają się na żywo, ale wszyscy zainteresowani zmaganiami młodych talentów mogą dołączyć do nich na youtubowym streamie. Startujemy 15.06.2022 o godzinie 15:00. Bądźcie z nami!